Aké čerpadlo je pre vás vhodné?

Potrebujete s tým poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

Každé čerpadlo je možné prevádzkovať napriamo, teda manuálne ho zapínať a vypínať. Tento spôsob použitia je však mimoriadne nebezpečný a je vhodný len v prípade krátkodobej prevádzky.

Dôležité a nevyhnutné v záujme ochrany čerpadla a jeho dlhodobého a spoľahlivého používania je, voľba správneho typu ovládacej jednotky.

Typ ovládacej jednotky volíme podľa druhu a spôsobu využitia vodného zdroja. S ovládacou jednotkou sa stáva čerpacia technológia plne automatická a čerpadlo ostáva chránené v prípade negatívnych vplyvov počas jeho prevádzky.

 • Tlakový spínač

  TLAKOVÉ
  SPÍNAČE

  Tlakový spínač zabezpečuje zapnutie, resp. vypnutie čerpadla, ale neslúži ako ochrana čerpadla.

 • Tlaková ovládacia jednotka

  TLAKOVÉ
  OVLÁDACIE JEDNOTKY

  Tlaková ovládacia jednotka je najjednoduchším typom ovládania čerpadiel. Používané sú pri menej zložitých vodovodných systémoch, slúžia na ochranu čerpadiel pred chodom na sucho a zabezpečujú jeho automatické spínanie v závisloti od tlaku v systéme. Ich nevýhodou je kolísanie tlaku počas jeho prevádzky.

 • Frekvenčný menič

  FREKVENČNÉ
  MENIČE

  Frekvenčný menič predstavuje inovatívne riešenie automatickej prevádzky a je vhodné pre ponorné, ako aj samonasávacie čerpadlá a v podstate pre všetky systémy zásobovania vodou. Ich hlavnou výhodou je, že zabezpečujú konštantný tlak v systéme počas celej doby prevádzky a chránia čerpadlo pred chodom na sucho, zároveň slúžia ako kompletná motorová ochrana čerpadla.

O nás

Už viac ako 10 rokov je našim hlavným cieľom zabezpečovať kompletný servis zásobovania vodou pre domácnosť a priemysel. Vieme vám poradiť, vyvŕtať studňu, navrhnúť a zrealizovať čerpaciu techológiu a samozrejme ju aj napojiť na dom, záhradu alebo automatickú závlahu.

© Copyright Profesionáli v oblasti čerpadiel a závlah - Dobré čerpadlo 2024