Aké čerpadlo je pre vás vhodné?

Potrebujete s tým poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

Čerpacie stanice alebo aj čerpadlá sú zariadenia, ktoré slúžia na prepravu tekutých či plynných látok, pričom najčastejšie ide o prepravu vody. Tieto zariadenia sú veľmi dôležité v mnohých priemyselných odvetviach, vrátane dopravy, stavebníctva, poľnohospodárstva či energetiky ale napríklad aj priamo v domácnostiach. Aj z toho dôvodu je veľmi dôležité vybrať ten správny typ čerpadla a ovládacej jednotky, nakoľko je vďaka tomu možné niekoľkonásobne predĺžiť životnosť čerpadla a v konečnom dôsledku tak aj prispieť k správnemu fungovaniu celého systému zásobovania vodou. Existuje viacero rôznych typov čerpadiel, pričom každé z nich má svoje špecifické vlastnosti pri používaní.

 • Ponorné čerpadlo

  PONORNÉ
  ČERPADLÁ

  Jedným z nich je ponorné čerpadlo, ktoré sa využíva najmä v studniach, nádržiach alebo iných hlbších vodných zdrojoch. Sú teda ideálne na priemyselné využitie, ale aj na domáce, a to konkrétne na čerpanie vody z vrtov či studní pre zásobovanie domácnosti pitnou vodou. Ponorné čerpadlá sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré sú rezistentné voči škodlivým látkam či korózii, čo týmto strojom umožňuje čerpať rôzne typy tekutín vrátane odpadovej vody, kalu a dokonca chemikálií. V stavebníctve sa ponorné čerpadlá používajú napríklad na odvodňovanie stavenísk, výkopových jám alebo podzemných priestorov.

 • Samonasávacie čerpadlo

  SAMONASÁVACIE
  ČERPADLÁ

  Samonasávacie čerpadlo je ďalšie zo zariadení, ktoré je veľmi užitočné vo vodohospodárstve, priemysle či domácnostiach. Mnohí z Vás totiž samonasávacie čerpadlo poznajú pod názvom „domáca vodáreň“, ktorú je možné použiť tam, kde nie je možné použiť ponorné čerpadlo. Zatiaľ čo sú ponorné čerpadlá ponorené priamo do kvapaliny, najmä do hlbších úrovní či v prípade odstraňovania vody zo zatopených priestorov, samonasávacie čerpadlá, ktoré sa vyznačujú vysokou sacou schopnosťou sú vhodné do nízkych úrovní kvapaliny a to väčšinou maximálne do 8 metrov.

 • Kalové čerpadlo

  KALOVÉ
  ČERPADLÁ

  Nemenej dôležité je taktiež kalové čerpadlo, ktoré sa používa na manipuláciu s nečistotami, usadeninami a kalom vo vodných systémoch. Inými slovami, hlavnou úlohou kalových čerpadiel je čistenie nádrží, žúmp či napríklad kanálov. Ide o čerpadlá, ktoré sú vybavené silnými motormi na manipuláciu s rôznymi nečistotami. Kalové čerpadlá taktiež pomáhajú znižovať riziko znečistenia životného prostredia, nakoľko pri správnom používaní zabraňuje uvoľňovanie kalu do okolitého prostredia, čo by mohlo mať negatívny vplyv na vodné ekosystémy, ale aj na ľudské zdravie.

Okrem týchto druhov čerpadiel patria medzi tie najznámejšie a najpoužívanejšie napríklad obehové čerpadlo, ktorého úlohou je zabezpečiť kontinuálny obeh tekutiny v systéme a udržiavať optimálne podmienky pre správne fungovanie, či napríklad tepelné čerpadlo, ktoré sa považuje za revolučnú technológiu, nakoľko využíva prírodné teplo zo zeme, vody či vzduchu na vytváranie účinnej a najmä ekologickej formy vykurovania a chladenia. Ide tak o skvelý spôsob, ako využiť obnoviteľnú energiu a prispievať tak k ochrane životného prostredia.

Naša spoločnosť funguje už viac ako 20 rokov a preto si môžete byť istí, že vám s radosťou poradíme a odporučíme tú najideálnejšiu možnosť. Zabezpečíme všetko od konzultácie, predaja čerpadiel, cez ich návrh, až po samotnú realizáciu. Neváhajte nás preto kontaktovať na našom e-maili info@dobrecerpadlo.sk či priamo na telefónnom čísle +421 940 880 468 a to každý pracovný deň od 9:00 do 17:00.

O nás

Už viac ako 10 rokov je našim hlavným cieľom zabezpečovať kompletný servis zásobovania vodou pre domácnosť a priemysel. Vieme vám poradiť, vyvŕtať studňu, navrhnúť a zrealizovať čerpaciu techológiu a samozrejme ju aj napojiť na dom, záhradu alebo automatickú závlahu.

© Copyright Profesionáli v oblasti čerpadiel a závlah - Dobré čerpadlo 2024